Išvyka į Linkuvos gimnaziją

          Gruodžio 10 d. mūsų mokyklos 3-4 kl. mokiniai Linkuvos gimnazijoje dalyvavo sportiniame renginyje „Vikrūs, draugiški, linksmi“. Ten susitiko bendraamžių iš Linkuvos, Balsių bei Žeimelio mokyklų. Mokiniai atliko įvairias sportines estafetes, rungtyniavo komandose, susirado naujų draugų. Grįžo kupini įspūdžių, gerų emocijų ir su padėkomis.

Gimnazistų pagalba pirmokams

        Ne veltui sakoma, kad adventas – gerų darbų metas. Gruodžio 7 d. 1a klasės mokinius aplankė ,,Atžalyno“ gimnazijos 4b klasės mokiniai ir jų auklėtoja Aušra Dvelienė. Svečiai papuošė mūsų klasės langus. O gruodžio 10 d. 1b klasės gimnazistų komanda ir psichologė Inga Jankauskienė  pirmokams papasakojo apie Kalėdų tradicijas ir padėjo pasigaminti šventinį atviruką. Dėkojame  atžalyniečiams ir jų mokytojoms už papuoštą klasę ir atneštą šventinę nuotaiką.

        Mokytoja Asta Aperavičienė

Išvyka į Šiaulius

        Gruodžio 6 dieną 7–8 klasių mokiniai lankėsi Šiaulių „Aušros“ muziejuje. Dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Istorijos pamoka“, kuris vyko senojoje mokyklos klasėje. Pamokos metu mokiniams buvo rodomi akmens amžiaus laikotarpio papuošalai, rasti ir iškasti Pakruojo rajono teritorijoje. Po užsiėmimo vykome į Šiaulių universiteto biblioteką, kurioje  veikia tarptautinio socialinio projekto „Ypatingas grožis“ fotografijų paroda. Vėliau žiūrėjome filmą „Grinčas“.

Mokyklon jau skuba Kalėdos...

      Šiemet mūsų 8-oji c klasė buvo įpareigota papuošti mokyklos salę. Sutikite, jog tai gana nelengva užduotis. Kirpome, klijavome, sukome galvas, kaip viskas turėtų atrodyti. Būtų buvę tikrai nelengva, jeigu į pagalbą nebūtų atskubėjusi dailės mokytoja Jurgita Lazickienė. Norėtume padėkoti jai už nuoširdžią pagalbą, sugaištą laiką, idėjas  ir pasidžiaugti  šauniu rezultatu. Džiaugiamės, kad mūsų mokykla tokia graži ir pasipuošusi laukia gražiausių metų švenčių. Visiems sėkmės

ruošiantis  kalėdiniam karnavalui.

„Knygų Kalėdas“ mokykloje skelbia Pelėda

       Teatrališkai nusiteikusi išmintinga bibliotekos Pelėda ūkaudama skrajojo pradinėse klasėse. Pasakojo apie džiaugsmą dovanoti knygas, skelbė apie prasidėjusias „Knygų Kalėdas“ ir kvietė prisijungti visus prie šios gražios akcijos.

                 Tad aplankykime Pelėdą mokyklos bibliotekoje, nudžiuginkime ją, dovanokime knygų. Galbūt ir ji mus nustebins savo dovanėlėmis. 

 

Projektas „Pažink valstybę“

       Gruodžio 4 dieną 8b klasė vyko į Vilnių kaip projekto „Pažink valstybę“  dalyviai. Susitikimas vyko Lietuvos Respublikos kultūros ministerijoje. Ten mūsų mokyklos aštuntokai susitiko ir su kitais šio projekto dalyviais. Jie buvo atvykę iš Šilutės r. Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos, Vilkaviškio r. Sūdavos pagrindinės mokyklos, Zarasų r. Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos bei Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos.

Tos Kalėdos, leliūmai

      Jau nuo advento pradžios mes stengiamės būti geresni, darom daug gražių darbelių ir taip laukiame tos nuostabios šventės – šv. Kalėdų. Mes visi kartu galime naujai išgyventi šį didį stebuklą. Advento vainikas yra vienas iš senųjų šio laikotarpio simbolių. Gruodžio 3 dieną visos trys antrokų klasės kartu su savo tėveliais pynė advento vainiką taip paminėdami advento pradžią. Tikybos mokytoja Eglė papasakojo vaikams apie adventą, jo tradicijas, papročius. 

 

Rudens semestre Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos antrokai mokėsi plaukti

       2018 metų rudenį Pasvalio plaukimo klubas „RYKLYS“ sėkmingai vykdė mokymo plaukti projektą „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2018“. Projektą didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir regionuose vykdė Lietuvos plaukimo federacijos informacijos ir paslaugų biuras, o finansavo Kūno kultūros ir sporto departamentas (KKSD) prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

Spalvingi kūrėjų jubiliejai

        Spalvingas 2018 – ųjų ruduo savo delnuose atsinešė gausybę garsių literatūros veikėjų gimimo jubiliejų.

        Šiuo metu bibliotekoje veikia parodos ir stendai, skirtos šiems žymiems rašytojams: poetui, dramaturgui, publicistui Kaziui Binkiui, vokiečių vaikų literatūros kūrėjui Otfrydui Proisleriui, poetei, prozininkei, dramaturgei, scenaristei ir vaikų literatūros kūrėjai Violetai Palčinskaitei bei prozininkui, poetui, publicistui, kritikui, vertėjui, Lietuvos himno autoriui Vincui Kudirkai.

Išvyka į Panevėžio lėlių teatrą

      Gruodžio 6 d. 1a ir 2b klasių mokiniai vyko į Panevėžio vežimo lėlių teatrą. Žiūrėjome nuostabų spektaklį ,,Sniego karalienė“ pagal H. K. Anderseno pasaką. Po to aktoriai vaikams papasakojo, kaip yra valdomos ir gaminamos lėlės. Mažieji žiūrovai lipo į sceną ir kaip tikri aktoriai vaidino su lėlėmis. Ekskursiją baigėme prie gražuolės Panevėžio eglės.

Mokytojos Asta A. ir Edita I

Puslapiai

Užsiprenumeruoti Pakruojo „Žemynos“ pagrindinė mokykla RSS