Linksmosios karinės pratybos Bubių miške

Rugsėjo 28 d. 4a klasės mokiniai vyko į linksmąsias karines pratybas Bubių miške. Mus pasitikęs generolas Skausmas per 1 minutę įsakė apsirengti uniformą, kareiviškomis spalvomis  nudažė veidus. Visi mokiniai pakluso griežtiems įsakymams. Jie pamiršo žodžius „negaliu“, „nemoku“, „nenoriu“, „man neišeis“. Paskirstęs į 3 komandas, vadas išdalino žemėlapius, kompasus. Užduotys buvo linksmos, bet tuo pačiu metu reikalaujančios daug pastangų.

Mokykloje lankėsi aktorius Raimondas Lukšas

Rugsėjo 28 dieną mokykloje lankėsi aktorius Raimondas Lukšas. Jis skaitė prancūzų rašytojo Antuano de Sent-Egziuperi „Mažąjį princą“ . Puikus kūrinio perteikimas, aktorinis meistriškumas ir mokėjimas sudominti klausytoją sužavėjo 1-8 klasių moksleivius.

Mokytis šokti - visada pats laikas

Kodėl aš mokausi prancūzų kalbos

Tokia buvo prancūzų kalbos pamokos tema 7ir 8 klasėse. Dirbome dvi pamokas ir labai kūrybingai, nes kūrėme plakatus, kuriuose turėjo atsispindėti pamokos tema. Rinkome medžiagą, tikslinomės faktus, datas ir skaičius apie Prancūziją, Paryžių. Diskutavome ir ginčijomės, piešėme, klijavome, rašėme prancūziškai ir nekantraudami laukėme darbų pristatymų ir veiklos apibendrinimo. Džiaugiamės, kad darbas pavyko. Mūsų darbo rezultatą  užfiksavome nuotraukose, tad kaip mums pavyko, galite įvertinti ir Jūs.

Vive le français! – Tegyvuoja prancūzų kalba!

Lietuvos žydų genocido diena

Rugsėjo 23 d. –Lietuvos žydų genocido diena. 5a klasės mokiniai su auklėtoja L. Kanapickiene, istorijos mokytojais V. Kleinotaite, J. Vėdaru lankėsi Morkakalnyje, Pakruojo žydų žudynių vietoje.  Mokiniai vežė akmenis su nužudytų žydų vardais. Renginyje lankėsi Pakruojo meras S. Gegeckas, administracijos direktorė E. Kižienė, kultūros skyriaus vedėja B. Vanagienė ir kiti savivaldybės darbuotojai. Kukliai pagerbėme žydų atminimą.

1c klasės edukacinis užsiėmimas Pakruojo dvare

Rugsėjo 20d. 1c klasės mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime Pakruojo dvare. Mokiniai susipažino su įvairiomis profesijomis. Kavinėje „Traktierius“ sužinojo apie padavėjo ir virėjo profesijas. Patiems reikėjo aptarnauti lankytojus. Mokiniai pabuvojo kalvėje, malūne, kostiuminėje. Išvyką organizavo „Mokinių ugdymas karjerai“ būrelio vadovė Greta Jasiūnienė.

Evakuacijos pratybos

Rugsėjo 22 dieną mūsų mokykloje vyko evakuacijos pratybos. Apie  pratybas mokyklos darbuotojai buvo informuoti iš anksto, joms tinkamai pasiruošta. Suskambėjęs įspėjamasis pavojaus signalas (trys ilgi skambučiai ) pranešė visiems apie gaisro pavojų, buvo pradėta evakuacija. Visi mokyklos mokiniai, mokytojai, kiti darbuotojai organizuotai išėjo iš pastato per pagrindinį ir avarinius išėjimus ir susirinko nurodytoje vietoje – mokyklos stadione. Evakuacija truko apie 4 minutes. Galima teigti, jog mokyklos bendruomenė yra organizuota. Kilus pavojui geba vykdyti nurodymus.

Mus kviečia

1c klasės susitikimas su mokyklos direktoriumi

1c klasės mokiniai sutiko koridoriuje mokyklos direktorių ir jis jiems pasirodė labai nuliūdęs. Kad sužinotų, kas atsitiko, nusprendė jį aplankyti  kabinete. Susitikimo metu mokiniai domėjosi ar neliūdna vienam dirbti, ar patinka  darbas, ar turi mėgstamą patiekalą, ar turėjo vaikystėje žaislų, ar valgė kada nors „gogel mogel“? Mokiniai  savo klasėje  surengė matematikos „egzaminą'“. Nors patys dar nelabai moka skaičiuoti, bet direktoriui reikėjo atlikti laaaaaaabai sunkią matematinę užduotį. Susitikimas buvo įdomus ir visiems labai patiko.

#SWITCH! 2016 - didžiausias technologijų ir verslumo renginys Baltijos regione

Rugsėjo 9 d. vykome į LITEXPO  didžiausią modernių technologijų ir verslumo renginį Baltijos regione #SWITCH! Renginyje galėjome patys sukonstruoti robotus, pasivažinėti riedžiais, išbandyti virtualią realybę ir daug kitų naujovių. O įdomiausiu akcentu tapo Gineso pasaulio rekordo – didžiausios programavimo pamokos - siekimas!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Modesta Tamašauskienė

Puslapiai

Užsiprenumeruoti Pakruojo „Žemynos“ pagrindinė mokykla RSS