Edukacinė pamoka „Karaliaus Mindaugo laikų Lietuva“

3 - 4 klasių mokiniai džiaugiasi įdomia pamoka. Jos metu mokiniai susipažino su kario gyvenimu ir pramogomis, mokėsi viduramžių etiketo taisyklių, vaikai pasipuošė senoviškom sermėgom, kiekvienas patyrė, ką reiškia būti viduramžių riteriu. Visi turėjo galimybę paragauti senovėje vartotų maisto produktų: skrudintų grūdų, skaldytų riešutų. Pajuto šarvų, tikro kalavijo svorį, išbandė skydų sienos jėgą, kariškai papramogavo.

 Pradinių klasių metodinės grupės pirmininkė  A. Daubarienė

Mokykloje vyko rajoninė technologijų olimpiada

Vasario 9 mokykloje vyko rajoninė technologijų olimpiada. Mūsų mokyklą atstovavo šeštokė Ema Juodinytė ir dešimtokė Deimantė Rinkevičiutė. Sveikiname dalyves ir džiaugiamės jų rezultatais.

Pamokai kitaip 5c klasėje

Vasario 5 dieną 5c klasėje vyko integruota anglų- lietuvių kalbos pamoka " Meninis teksto vertimas". Mokiniai, dirbdami grupėse, vertė  dalimis suskirstytą tekstą iš anglų kalbos į lietuvių kalbą. Išverstas teksto dalis  jie turėjo surinkti į rišlų tektą. Mokytoja Rūta  taip pat išvertė tektą ir jį perskaitė mokiniams. Vaikai liko nustebę, kad mokytoja, jau daug metų nesimokiusi anglų kalbos, sugebėjo išversti tekstą be žodyno pagalbos.
  Mokiniams pamoka buvo įdomi ir jie norėtų daugiau tokių pamokų.

Vasario 5 d., penktadienį 1a klasėje „pamoka kitaip“

Pirmoje pamokoje su mokiniais bendravo Gretos mamytė, chemijos mokytoja  Jurgita Dumbrienė. Ji suprantamai paaiškino apie kūno dalelytes , kas atsitinka, kai kelios medžiagos sumaišomos. Atliko keletą bandymų.

Antra pamoka - „Sveika mityba“. Rusnės mama  Laura Valantinienė su vaikais  diskutavo apie sveiką maistą, ko reiktų atsisakyti, kad augtumėme sveiki, ant kilimo statė sveikos mitybos piramidę.

Trečioje pamokoje, dėka Rusnės mamos, mokinių rankose iš krepinio popieriaus juostelių pražydo rožytės. 

Išleistas naujas „Mozaikiukas“

Pamoka kitaip 3a klasėje

Per lietuvių k. pamoką mokiniai turtino savo žodyną įvairių profesijų pavadinimais. Į svečius atvyko Švietimo Centro specialistė Greta Jasiūnienė. Ji žaidimų forma supažindino vaikus su įvairiomis profesijomis, kokių savybių privalo turėti skirtingų profesijų žmonės. Visi sulaukė apdovanojimų.
Per muzikos pamoką klausėmės koncerto. O koncertavo muzikos mokyklą lankantys mokiniai. Po jo prisiminėme 2 klasėje gyvavusį instrumentinį ansamblį. Visi smagiai „sutrenkė“ liaudišką maršą ir „Klumpakojį“.

3a klasės mokytoja Asta Daubarienė

Pamokos kitaip 2b klasėje

Pirma pamoka vyko sporto salėje. Ją pravedė futbolo treneris K.Bajoriūnas. Linksma vaikams buvo mankštintis ir draugiškai pažaisti prieš 2a klasės mokinius. Lietuvių, matematikos ir pasaulio pažinimo pamokose mums mokytis „padėjo“ nykštukai, kuriuos patys spėjome pasigaminti. O linksmos kepurėlės mus pačius pavertė nykštukais. Linksmos užduotys ir skaitiniai nuotaiką pakėlė visai dienai.

Mokytoja Ž.Pileckienė

Konkursas „ŽIEMOS SKAITINIAI“ pradinėse klasėse

Vasario 3 d. du geriausiai skaitantys visų 1 – 4 klasių mokiniai rinkosi į skaitymo konkursą. Šio konkurso tikslas išaiškinti raiškiausiai, aiškiausiai, įtaigiausiai  skaitantį klasės mokinį, skatinti dar labiau pamilti  knygutes. Sumaniai konkursą vedė mokytoja Asta Aperavičienė. Visi dalyviai stengėsi savitai perskaityti tekstus, kuriuos patys išsirinko. Pasiruošimui skirta  15 minučių. Pirmokėliai skaitė trumpesnius, o vyresnieji su pasimėgavimu - Vytauto Petkevičiaus knygos „Kodelčius“ ištraukas. Visi stengėsi savitai perteikti  apsakymų nuotaiką.

Pamokos kitaip 2a klasėje

Pirmą kūno kultūros pamoką antrokams vedė futbolo treneris K. Bajoriūnas. Pasimankštinę ir atlikę parengiamuosius pratimus, mokiniai buvo suskirstyti komandomis ir žaidė futbolą taip, kad net prakaitas žliaugė upeliais. Matematikos pamokoje įtvirtino veiksmus su dviženkliais skaičiais žaisdami mokomuosius žaidimus su planšetiniais kompiuteriais. Per pasaulio pažinimą atliko bandymus ir nustatė oro savybes. Po to iškeliavome į Pakruojo rajono policijos komisariatą. Keliaudami įtvirtinome saugų gatvės perėjimą reguliuojamose ir nereguliuojamose sankryžose.

Pirmokų šimtadienis 1c klasėje

Vasario 5 dieną 1c klasėje vyko ŠIMTADIENIS. Pirmokėliai mokykloje jau praleido 100 dienų... Visas keturias pamokas mokinukai sprendė užduotį: 100 – tai daug ar mažai? O tam, kad suprastų 100 dydį  ir jo galią, buvo atliekamos įvairios užduotys: deklamavo eilėraštukus, rašė laišką paukšteliams, kuriuos girdėjo nuolat čiulbant, sprendė logines užduotis, svarstė – o kokia mūsų Žemė,  lankstė ir klijavo 100. Pirmokėliai nuolat įtikinėjo mokytoją ir tėvelius, kad 100- tai labai daug, kol galiausiai pasigirdo ir abejonių – o gal 100 ir ne tiek jau daug...

Puslapiai

Užsiprenumeruoti Pakruojo „Žemynos“ pagrindinė mokykla RSS