Dainavome prancūziškai

                Balandžio 13 dieną. Šeduvoje vyko respublikinis prancūziškų dainų festivalis „L‘amour change le monde!“(„Meilė keičia pasaulį!“). Tai unikalus ir vienintelis toks renginys Lietuvoje, kuriame dainuojama prancūziškai, populiarinama prancūzų kalba ir kultūra, o Grand Prix laimėtojo laukia dviejų savaičių kelionė į pietų Prancūziją!

                Šių metų festivalis – jubiliejinis, dešimtasis. Dėl apdovanojimų varžėsi net dvidešimt šešių  Lietuvos mokyklų atstovai! Labai didžiuojamės, kad pakruojiečiai nepraleido nė vieno šio konkurso, esame laimėję  ne vieną šio festivalio apdovanojimą, net Grand Prix! Labai norėtume pasidžiaugti, kad šiame festivalyje sėkmė lydėjo mūsų mokyklos atstoves Eleną Klimkevičiūtę ir merginų ansamblį. Elenytė atliko dainelę ,,Qui qu‘a vu Coco?“ ir buvo apdovanota Prancūzų instituto Lietuvoje prizu kaip jauniausia festivalio atlikėja. Merginų ansamblis, atlikęs nuotaikingą dainą „La Seine“, buvo įvertintas nominacija už elegantiškiausią pasirodymą.

                Baigėsi gražus pavasariškai prancūziškas festivalis, kurį lydėjo šypsenos, puikūs visų dalyvių pasirodymai, žiūrovų aplodismentai, prizai, nominacijos, labai gardus tradicinis festivalio tortas.

                Dėkojame Šeduvos gimnazijai ir šios gimnazijos prancūzų kalbos mokytojai Virginijai Butvilienei už puikų festivalio organizavimą ir  šiltą  svečių priėmimą. Ačiū visiems, ne vieną mėnesį dirbusiems ir tobulinusiems savo pasirodymus, taip pat muzikos mokytojoms Genei Četkauskienei, Ingridai Tuomienei, koncertmeisterei Rūtai Venslovienei. Širdingai dėkojame mokyklos administracijai už  organizacinių klausimų sprendimus.

Vive le français! Tegyvuoja prancūzų kalba!

Prancūzų kalbos mokytoja Inga Ušinskaitė