Naujienos bibliotekoje

Bibliotekininkė

Asta Sutkienė

 asutkiene@gmail.com

Pirmadienis - ketvirtadienis   7.30 – 16.30

Pietūs    12.00 – 12.45

Penktadienis    7.30 – 15.15

 

Bibliotekininkė

Aurelija Adomavičienė

aurutead@gmail.com

Pirmadienis - ketvirtadienis   7.30 – 16.30

Pietūs    10.55 – 11.40

Penktadienis    7.30 – 15.15

 

 

  Mieli knygų bičiuliai! 

 „Knygų Kalėdų“ bičiuliams

 Tariame ačiū !

 

 

 Apie mus rašo

 _______

 

„Būk saugus kelyje“ – stovykloje policijos pareigūnai. Rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai susitiko su „Žemynos“ pagrindinėje mokykloje stovyklaujančiais jaunaisiais (5 – 12 m) krepšininkais ir jų vadovais (daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2018, liepos 7, p.5.).

 

 Stovykla subūrė keturių mokyklų moksleivius. Paskutinę mokslo metų savaitę stovyklauti į Balsių etnografinę sodybą sugužėjo pulkas moksleivių iš Balsių, Klovainių, Rozalimo ir Pakruojo „Žemynos“ pagrindinių mokyklų. Vaikų laukė su literatūra ir skaitymu susijusi veikla (daugiau apie tai skaitykite „Pakruojo krašte“. – 2018, birželio 23.).

 

 „Žemynos“ pradinukai – regioninio „Šviesoforo“ prizininkai. Trečiadienį gatvėse pakruojiečiai  pastebėjo neįprastai daug ryškiaspalves liemenes dėvinčių moksleivių. Tądien „Žemynos“ pagrindinėje mokykloje vyko Šiaulių apskrities pradinių klasių mokinių saugaus eismo varžybų „Šviesoforas“ 3 – asis etapas (daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2018, gegužės 19, p. 2.).

 

 Technologijų pamokose gimstantys kūriniai. Daugiau kaip pusantro šimto rajono moksleivių ir penkiolika jų mokytojų grožėjosi mokslo metais technologijų pamokose sukurtais darbais. Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos direktorius , technologijų žinovas, parodų iniciatorius Darius Ramonas džiaugėsi, kad per metus dirbusiems yra ką parodyti... (daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2018, gegužės 26, p. 3.).

 

 Gyvenimo džiaugsmas su saulėtomis pienėmis. Džiaugtis kiekviena diena amerikiečio rašytojo fantasto, prozininko Rėjaus Bredberio knygos „Pienių vynas“ puslapius raiškiu žodžiu ne pirmą kartą atvertė skaitovė Angelė Statkuvienė. Lietuvių kalbos mokytoja senjorė klausytojų širdis Pakruojo medinėje sinagogoje „svaigino“ švariu, skaidriu, gaivinančiu gyvenimo džiaugsmu...O saulėtos vaikystės stygas jaudinančiai lietė ir „Žemynos“ pagrindinės mokyklos moksleivė Elenytė Klimkevičiūtė (daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2018, gegužės 19, p. 4.).

 Pradinukai – gabiausi matematikai. Keturi gabiausi rajono pradinukai – ketvirtokai, kurių tarpe ir „Žemynos“ pagrindinės mokyklos moksleivis Rytis Danilevičius (mokytoja Gražina Šimkienė) Vilniuje dalyvavo šalies pradinukų matematikos olimpiadoje (daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2018, gegužės5, p. 5.).

 

 Jaunimo atstovai susijungė verslumo mugėje „Šimtmečio versliukai“. Pakruojo sinagogoje vyko jaunimo verslumo skatinimo renginys: mokymai „bankininko profesija. Bankas jaunimui“ bei jaunųjų verslininkų mugė „Šimtmečio versliukai“... Pirmoji vieta skirta Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos komandai „Žaliosios girios daigeliai“ (daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2018 balandžio 28, p.5.).

 

 Muzikos olimpiados rezultatai. Išsiaiškinti muzikai gabiausi rajono moksleiviai – įvyko rajoninis muzikos olimpiados etapas. 2 amžiaus grupėse savo žinias ir muzikinius gebėjimus demonstravusius mokinius vertino muzikos mokytojos ir žinovės Genė Četkauskienė, Vaiva Klupšienė ir Jūratė Skorupskienė (daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2018, balandžio 28, p.3.).

 

 Emos muzika – kruiziniame laive. Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos pianistė, „Žemynos“ pagrindinės mokyklos moksleivė Ema Stakutytė tarptautiniame meno festivalyje konkurse „Baltija 2018“ – kruiziniame laive „Romantika“ pelnė aukso medalį ir diplomą (daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2018, balandžio 21, p.2.).

 

 Mugėje – šimtmečio versliukai. Iš rajono savivaldybės biudžeto finansuojamos tęstinės jaunimo verslumo ugdymo programos šiemet įgyvendinamos keletas verslumo priemonių. Mokymuose dalyvauja ir „Žemynos“ pagrindinės mokyklos mokiniai (daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2018, balandžio 28, p. 1.).

  

 Ateities kūrėjų yra ir Balsiuose. Skraidantys automobiliai, plieniniai, žmogaus balsu kalbantys robotai – jau ne tik fantastinių kino filmų pramanas. Tai – šiandienino gyvenimo realybė. Robotikos paslapčių dabar sėkmingai mokosi „Žemynos“, Rozalimo ir Balsių pagrindinių mokyklų moksleiviai (apie tai daugiau skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2018, balandžio 18, p.2.).

 

 Leiskite man būti savimi. Annos Frank gyvenimo istorija yra tarptautinė keliaujanti edukacinė paroda, sukurta Annos Frank namuose Amsterdame. Ši paroda visą mėnesį buvo eksponuojama „Žemynos“ pagrindinėje mokykloje (daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2018, balandžio 11, p. 3.).

 

 „Žemynos“ advokatai. Vasario ir kovo mėnesiai Lietuvos vaikų ir jaunimo centro organizuota socialinė akcija „Užkrėsk gerumu“ įtraukė ir Pakruojo „Žemynos“ pagrindinę mokyklą. Šios akcijos tikslas – daryti gerus darbus šalia esantiems ir tokiu būdu mokytis prisiimti atsakomybę už savo pačių aplinkinių gerovę (daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2018, balandžio 7, p.4.).

 

 „Šviesoforo“ regioniniame ture – „Žemynos“ ir Rozalimo pradinukai. „Žemynos“ pagrindinėje mokykloje vykusio Lietuvos mokinių konkurso antrojo etapo laimėtojai – renginio šeimininkai žemyniečiai ir jų bendraamžiai iš Rozalimo. Prizinė vieta – Linkuvos gimnazijos komandai. Po devynių metų pertraukos trečiasis – regioninis konkurso etapas vyks antroje gegužės mėnesio pusėje – „Žemynos“ – pagrindinėje mokykloje (daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2018, balandžio 7, p.2.).

 

 Vaikų knygos dienoje – lėlių spektaklis. Tarptautinė vaikų knygos diena mažiesiems skaitytojams priminė garsaus pasakų rašytojo Hanso Kristiano Anderseno gimtadienį, įprasmintą bibliotekininkių lėlių spektakliu. Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos vaikų erdvėje aktyviausius „Žemynos“ pagrindinės mokyklos pirmų – antrų klasių ir nevalstybinio katalikų lopšelio – darželio „Varpelis“ knygų mylėtojus vaikų knygos dienoje pasveikino vyresnioji bibliotekininkė Lina Ramonienė (daugiau apie šventę skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2018, balandžio 4, p. 3.).

 Visi esame žemės vaikai! Kovo 20 – osios pavasario lygiadienį – Žemės dieną pakruojiečiai sveikino jubiliejiniame skverelyje, plazdant žemyniečių iškeltai žemės vėliavai. Rajono meras Saulius Gegieckas . Kvietė mylėti, sergėti gražią žemę, ją puošti (apie šią šventę daugiau skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2018, kovo 28, p.2.).

 

 Skaitomiausios  „Metų Knygos“ vaikams ir paaugliams rinkimai Pakruojyje. Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos vaikų erdvės bibliotekininkės išsiaiškino mūsų miesto vaikams ir paaugliams labiausiai patikusias akcijoje dalyvavusias knygas. Jiems buvo siūloma balsuoti bibliotekos vaikų erdvėje ir „Žemynos“ pagrindinės mokyklos bibliotekoje (daugiau apie skaitomiausių knygų rinkimus  skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2018, kovo 21, p.3.).

 

 Nugalėtojai – „Žemynos“ krepšininkai. Sporto centro salėje rajono berniukų krepšinio pirmenybėse „Žemynos“ pagrindinės mokyklos krepšininkai (daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2018, kovo 21, p.1).

 

 Pi diena „Žemynoje“. Kovo 14 dieną „Žemynos“ pagrindinėje mokykloje buvo minima Pi diena. 1987 m. šią dieną paminėti sugalvojo fizikas Larry Show iš San Fransisko (JAV) (daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2018, kovo 21, p. 3.).

 

 „Leiskite man būti savimi“. Kartu su „Žemynos“ moksleivėmis „Pakruojo viltis“ nariai aplankė mokykloje veikiančią parodą. „Viltiečiai“ džiaugėsi daug sužinoję apie Anną Frank (daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje, Simonos Lipskytės straipsnyje. – 2018, kovo17, p. 3.).

 

 Įvyko geografijos ir gamtos mokslų – biologijos olimpiados. Straipsnyje skelbiami rajoninės 9 – 12 klasių moksleivių geografijos ir Šiaurės Lietuvos 5 – 8  klasių mokinių gamtos mokslų – biologijos olimpiadų rezultatai ( apie rezultatus skaitykite „Auksinėje varpoje. – 2018, kovo 17, p.3.).

 

 Jauniesiems talentams - išskirtinė dovana. Šiauliuose, „Polifonijos“ salėje, vėl atgimusio tarptautinio fortepijonininkų duetų festivalio atgarsiai neaplenkė ir Juozo Pakalnio muzikos mokyklos. Čia koncertavo ir meistriškumo pamoką jauniesiems muzikantams padovanojo JAV fortepijono virtuozai – Kristin Taylor ir Bryan Stanley. Po koncerto ir meistriškumo pamokos Bryan Stanley mokytojai metodininkei Skirmai Andreliūnienei ir „Žemynos“ pagrindinės mokyklos bei Juozo Pakalnio muzikos mokyklos  fortepijono klasės moksleivėms padovanojo naujausio savo kūrinio natas su autografu (daugiau skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2018, kovo 17, p.1. ).

 

 Kovo 11 – oji: „Tu ant gaublio – mažas lopinėlis...“. 28 – ąsias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metines sekmadienį Pakruojis šventė Šv. Jono krikštytojo bažnyčioje ir kultūros centre ir antrą kartą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo proga apdovanoti ir tikrieji nepriklausomybės vaikai – jaunieji rajono talentai. O jų tarpe ir „Žemynos“ pagrindinės mokyklos 8 a klasės mokinė, Juozo Pakalnio muzikos mokyklos akordeono klasės septintokė Gabija Tarasevičiūtė (daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2018, kovo 14, p. 1.).

 

 Dailės olimpiados rezultatai. Įvyko 8 – 12 kl. dailės olimpiados rajoninis etapas, išsiaiškinti gabiausi moksleiviai. Šiemet olimpiadoje pirma vieta skirta „Žemynos“ pagrindinės mokyklos 8 kl. moksleivei Agnei Venčkauskaitei, kurią olimpiadai ruošė mokytoja Jurgita Lazickienė (daugiau apie tai skaitykite Auksinėje varpoje“. – 2018, kovo 10, p. 2.).

 

 Pirmasis šalies jaunųjų pianistų konkursas „Rubato“ – Pakruojyje. „Žemynos“ pagrindinės mokyklos moksleives Andrėją Averjanovą ir Gustę Kazėnaitę šiam konkursui rengė mokytoja S. Andreliūnienė. Jaunosios pianistės apdovanotos diplomo nominacijomis (apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2018, kovo 10, p. 7. ).

 

 Širdy – su Lietuva... Vasario 16 – osios – Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečio šventinė banga už-liejo kiekvieną kampelį...„...Mes kiekvienas turim savo Lietuvą, kuri tik viena tėra“, skambėjo istoriko V. Skirmanto balsas, kuriam šimtmečio programoje eilėmis pritarė ir „Žemynos“ pagrindinės mokyklos mokinė Ema Stakutytė (daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2018, vasario 21, p.1. ).

 

Meninis skaitymas – žodžiai iš širdies...Šie poeto Justino Marcinkevičiaus žodžiai plazdėjo meninio skaitymo konkurse, kuriame „Žemynos“ moksleivė Ema Stakutytė tapo prizininke (daugiau skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2018, vasario 3, p.3.).

 „Dainų dainelė“ – didžiulė dovana Lietuvai“...Į finalinį koncertą Nacionaliniame operos ir baleto teatre pateks geriausieji. Todėl antrajame ture dalyvavusiems solistams ir ansambliams teks lukterėti komisijos vertinimo rezultatų.  Šiame rate varžėsi ir mūsų mokyklos ketvirtokė Gabrielė Budginaitė (daugiau skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2018, sausio 31, p. 2.).

 Nuskambėjo „Dainų dainelė“. Juozo Pakalnio muzikos mokykloje surengta atranka į Lietuvos televizijos dainų konkursą  „Dainų dainelė“. Jame dalyvavo ir „Žemynos“ mokyklos dainorėliai. Komisijos sprendimu, zoniniame ture pasirodys mūsų mokyklos dainininkė Gabrielė Budginaitė, kurios mokytoja Genė Četkauskienė, akompaniatorė Natalija Chrapačienė (daugiau skaitykite Auksinėje varpoje. – 2018, sausio 20, p. 3.).

 ♦

Dailės mokytojų „kalba“ – paveiksluose. Pakruojo švietimo centre atidarytoje rajono dailės mokyklų parodoje – spalvinga, šventiška išraiška...Meniškos sielos suartina Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos pedagogę Jurgitą Lazickienę, „Atžalyno“, Linkuvos gimnazijų dailės mokytojas Simoną Čemoškaitę, Almą Zjarskienę, pakruojietę Živilę Damanskienę, žeimelietę Ingą Strižigauskienę, rozalimietę Jūratę Sokienę (daugiau apie tai skaitykite rajoniniame laikraštyje „Auksinė varpa“. – 2017, gruodžio 30, p. 4.).

 Advento popietėje – 1947 –ųjų tremčių prisiminimai. Lietuvos politinių kalinių – tremtinių sąjungos Pakruojo skyriaus nariai paminėjo 70 – ąsias antrosios tremčių bangos metines. Renginyje patriotines ir adventines dainas dovanojo ir mūsų „Žemynos“ pagringinės mokyklos mokiniai (daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2017, gruodžio 13, p. 1.).

 Robotikos mėgėjai lankėsi Taline. Balsių , Rozalimo ir Pakruojo „Žemynos“ pagrindinių mokyklų bei Panevėžio rajono Smilgių gimnazijos moksleiviai dalyvavo Taline vykusiose tarptautinėse robotikos varžybose „Robotex 2017“ (daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2017, gruodžio2, p.4.).

 Telšiuose užsimezgusi draugystė. Rajono mokyklų bibliotekininkės Žemaitijos sostinėje Telšiuose dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės VB veikla: idėjos mokyklos bibliotekininkui“. Renginyje naujų idėjų sėmesi ir mūsų mokyklos bibliotekininkės (daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2017, lapkričio 11, p. 1.).

 Robotai garsina Pakruojį. Ne vienerius metuųs robotiką rajone globoja Pakruojo „Rotary“ klubo nariai, vasaros pradžioje balsiečiai prie robotikos plėtojimo prisidėjo parašę projektą „Robotika keičia žmones“ – buvo gautas finansavimas. Projekto partnere tapo ir „Žemynos“ pagrindinė mokykla...(daugiau skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2017, lapkričio 8, p. 2.).

 Lavinti įgūdžių – į baseiną. Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, įgyvendindamas projektą „Bendraukime sveikatos kalba“, toliau teikia įvairias naudas jaunimui. Štai projekto dėka Lygumų, Šukionių ir Pakruojo „Žemynos“ ugdymo įstaigų moksleiviai ir atviro jaunimo centro prie J. Pakalnio  muzikos mokyklos lankytojai tuirėjo galimybę pirmąkart nuvykti į Pasvalio baseiną...(daugiau skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2017, spalio 18, p. 1. ).

 Pagerbti gražiausių sodybų puoselėtojai. Pirmąkart nugalėtojais pripažinta 35 – ąjį gimtadienį švenčianti „Žemynosׅ“ pagrindinė mokykla, kuriai vadovauja Darius Ramonas...(daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2017 , spalio 18, p. 1.).

 BMX. „Pakruojo kraštas“ informuoja, kad šalies dviračių sporto federacijos BMX čempionato prizininkėmis tapo ir mūsų mokyklos moksleivės Ugnė Špakytė ir Gabija Rimkutė (apie tai skaitykite „Pakruojo krašte“. – 2017, rugsėjo 09, p. 2.).

 Pakruojo centre vėl sukosi šokėjai. Rajono saviveiklos mėgėjai prisidėjo prie šalyje rengiamos akcijos „Visa Lietuva šoka“. Čia šoko ir lietuviškus šokius mėgstantys „Žemynos“ pagrindinės mokyklos moksleiviai...(daugiau skaitykite „Pakruojo krašte“. – 2017, rugsėjo 22, p. 3.).

♦ 

 Šoksime Ciceliukė – marceliukė... Šoks visa Lietuva! Tryps ir Pakruojis! Liaudiško renginio žiede ir Pakruojo „Žemynos“ jaunimas...(daugiau skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2017, rugsėjo9, p.2.).

 „Vėjo gūsis“. Projektą kūrė M. Senulio sukurta iniciatyvinė grupė: mero patarėja Rūta Sausienė, „Žemynos“ pagrindinės mokyklos psichologė Irma Šerkšnė, klubo „Skorpionas - BJJ“ vadovas Modestas Ušinskas ir Pakruojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Nida Mažeikaitė (apie tai daugiau sužinosite perskaitę „Auksinėje varpoje“. - 2017, birželio 3, p. 5  Simonos Lipskytės straipsnį). 

Golo turnyro nugalėtojai. Pakruojo stadione baigėsi mėnesį vykęs Pakruojo rajono savivaldybės ugdymo įstaigų moksleivių futbolo „Golas 2017“ turnyras. Nugalėtojų tarpe „Žemynos“ pagrindinės mokyklos komandos (apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2017, gegužės 20, p.7.).

Vienybės aikštė – laisvės, taikos, solidarumo spalvose. Europos dienos sukaktį pakruojiečiai šventė skambant Europos sąjungos himnui. Šventėje apdovanoti renginio aktyvistai. Jų tarpe ir „Žemynos“ pagrindinės mokyklos trečiokai (daugiau apie šventę skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2017, gegužės 13, p. 5).

XXX pėsčiųjų turistinis maratonas „Kiek noriu, tiek einu“pakvietė į viešnagę Kurtuvėnuose. Balandžio 29 – 30 dienomis grupė pakruojiečių turėjo galimybę dvi dienas praleisti pėsčiųjų turistiniame maratone. Ne mažame bendraminčių būryje dalyvavo ir „Žemynos“ pagrindinės mokyklos darbuotojos (apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2017, gegužės 13, p. 2.).

Visuomenės sveikatos biure – renginių gausa. Vandens dienos minėjimo proga Pakruojo J. Paukštelio bibliotekoje surengta mokinių piešinių paroda. „Žemynos“ pagrindinės mokyklos moksleivė Ugnė Gailiūnaitė tapo 1 vietos laimėtoja (daugiau apie šį renginį skaitykite „Auksinėje varpoje. – 2017, gegužės 13, p. 3.).

Moksleiviai susirungė verslumo mugėje. Balandžio 28 dieną Pakruojo kultūros centre vyko jaunimo verslumo skatinimo renginys, kuriame dalyvavo ir pristatė savo įmonę, produktus bei idėjas „Žemynos“ pagrindinės mokyklos komanda „KaVafliai“ (vad. I. Šerkšnė) (apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2017, gegužės 6, p. 2.).

Fotokaleidoskopas. „Žemynos“ pagrindinės mokyklos moksleiviaiartėjančiam mokyklos 35 – mečiui Rozalimo girininkijoje Paežeriuose pasodino šios ugdymo įstaigos vardu pavadintą šilą (apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2017, gegužės 3, p. 1.).

Bibliotekininkų susitikimas. Balandžio 11 dieną rajono mokyklų bibliotekininkai „Žemynos“ pagrindinėje mokykloje susitiko su Kaišiadorių mokyklų bibliotekininkais. Įvyko seminaras „Mokyklų bibliotekininkų geroji patirtis – veiklos tobulinimui“ (apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2017, balandžio 26, p. 2.).

„Kai kuriems tekstams reikia subręsti...“ . Jaunųjų rašytojų festivalyje „Literatūrinės slinktys“ pirmą kartą poezijoje debiutavo Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos septintokė Beata Vaitiekūnaitė (apie festivalį skaitykite „Auksinėje varpoje, - 2017, balandžio 22, p. 3.).

Pradinukai gvildeno kelių eismo taisykles.  „Žemynos“ pagrindinėje mokykloje pusdienį šurmuliavo mažieji pėsčiųjų, dviratininkų ir automobilių eismo žinovai. Dvi pirmąsias vietas ir kelialapius į III turą, kuris vyks Kelmėje laimėjo „Žemynos“  pradinių klasių mokinių komanda (daugiau skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2017, balandžio 19, p. 2.).

Grappling imtynininkai – vėl nugalėtojai. Įvyko „Klaipėda Open Jiu – Jitsu Championship 2017“ varžybos. Nugalėtojais tapo ir mūsų mokyklos mokiniai (apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2017, p.5.).

Knyga, kvepianti...blynais. Augti su knyga – tokią svajonę puoselėja Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos ketvirtokai, skaitantys pasakas ir susipažįstantys su jų kūrėjais...Tarptautinę vaikiškos knygos dieną jie minėjo su „Blynų slibinu“ (apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje. – 2017, balandžio 8, p. 2.).

Paukščiai grįžta namo – 2017. Kovo 21 d. Linksmučių pušinėlyje VĮ Pakruojo miškų urėdijos organizuotoje akcijoje „Paukščiai grįžta namo“ dalyvavo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos 1 c klasės mokiniai ir jų mokytojos Diana Katilienė bei Irena Albavičienė. „Žemynos“ moksleiviai atsivežė ir inkilų (apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2017, kovo 25, p.5.).

Ar mokslo metai bus ilgesni? Švietimo ir mokslo ministerijos vadovai drauge  su pedagogų bendruomenėmis svarsto galimybę pailginti mokslo metus bendrojo ugdymo įstaigose (apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2017, kovo 25, p. 3).

Pavasario ir vaikų mostas žemei. Pakruojo Vienybės aikštėje pirmadienį „Žemynos“ pagrindinės mokyklos jaunieji gamtos bičiuliai, septintokai Meda Balčiūnaitė ir Pijus Drupas kėlė Žemės vėliavą (daugiau skaitykite „Auksinėje varpoje“. -  2017,kovo 22, p. 3. ).


Technologijų ir geografijos olimpiadų nugalėtojai. Įvyko rajoniniai technologijų ir geografijos olimpiadų etapai. Nugalėtojų tarpe ir „Žemynos“ pagrindinės mokyklos mokiniai (apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje. – 2017, kovo 22, p. 2. ).

Jaunieji muzikantai garsina Pakruojį. Radviliškio muzikos mokykloje nuskambėjus  I – jam tarptautiniam instrumentinės muzikos konkursui „Grokime kartu“, sėkmingai pasirodė ir mūsų mokyklos mokiniai (apie tai sužinosite, perskaitę straipsnelį „Auksinėje varpoje“. – 2017, kovo 18, p.7.).

Išrinktos muzikaliausios mokinės. Rajono muzikos olimpiadoje puikius muzikinius sugebėjimus pademonstravo pakruojietės – „Žemynos“ ir „Atžalyno“ auklėtinės (apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2017, kovo 15, p.2.).

Laisvė  - ne dievų dovana. Ji – tautos kūdikis, gimęs kovos įkarštyje. Kovo 11 – osios minėjime apdovanota plačiame muzikos pasaulyje – tarptautiniuose meno festivaliuose laurus skinanti „Žemynos“ pagrindinės mokyklos mokinė Ema Stakutytė (daugiau skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2017, kovo 15, p. 1.).

Pademonstravo gebėjimus dailės olimpiadoje. Įvyko 8 -12  klasių dailės olimpiados antrasis rajoninis etapas, jame dalyvavo 5 rajono mokyklų atstovai. Mūsų mokykla svetingai priėmė dalyvius ir juos lydėjusius mokytojus (daugiau apie tai sužinosite, perskaitę straipsnelį „Auksinėje varpoje“. – 2017, kovo 10, p. 5.).

Konferencijoje mokiniai pristatė savo gamintą limonadą. Linkuvos gimnazijoje vyko XV – oji respublikinė 6 – 12 klasių ekologinė konferencija „Gamta šalia mūsų – 2“. Konferencijoje savo tyrimus pristatė ir pranešimus skaitė ir mūsų mokyklos mokiniai (daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – kovo 4, p. 2.).

„Apšerkšniję mūsų žiemos“. Tokiu poetišku pavadinimu 1 – 4 klasių rajono mokiniai buvo pakviesti į žiemos skaitinių konkursą. Jame dalyvavo ir mūsų mokyklos pradinukai. 1 – 2 klasių grupėje 2 vieta įvertintas Nojus Vaičeliūnas (mok. Dijana Katilienė), o 3 – 4 klasių grupėje 1 vietą komisija skyrė Gretai Gudaitei (mok. Edita Ilgavičienė) (apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2017, kovo 1,  p. 3.).

 ♦

Prancūzų kalbos mokomės kitaip! Viso pasaulio frankofonai kiekvienais metais nekantraudami laukia kovo mėnesio, kada prasidės Frankofonijos renginiai, skirti prancūzų kalbai, kultūrai, menui, politikai, susitikimams su įdomiais žmonėmis. Į Pakruojo „Žemynos“ pagrindinę mokyklą pasikvietėme pakruojietės Gražvydės Atajevienės šeimos narius, kurie gyvena Prancūzijoje, Angers (Anžė) mieste, vakarų Prancūzijoje (apie tai daugiau sužinosite perskaitę prancūzų kalbos mokytojos Ingos Ušinskaitės straipsnį „Auksinėje varpoje“. – 2017, kovo 1, p. 3.).

Pakruojis šventė su muzika, dainomis ir garbės piliete...Lietuva Tėvynė – šventas žodis. Jį taurino malda ir jaunųjų atlikėjų programa vasario 16 – osios sekmadienį. Kurti, gražinti kraštą ne tik skambiais žodžiais, bet ir darbais kvietė ir mūsų mokyklos mokinė – jaunoji policijos rėmėja Akvilė Šumskytė (daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2017, vasario 18, p. 1.).

Raiškiojo skaitymo konkurse mokiniai demonstravo meilę lietuvių autoriams. Kaip ir kiekvienais metais, rajono ugdymo įstaigų moksleiviai demonstravo savo meninio  skaitymo įgūdžius. Dėl didelio kiekio gabių skaitovų komisijai teko dalinti ir 3 – ią vietą – apdovanota ir mūsų mokyklos 6 klasės  moksleivė Ema Stakutytė (mok. L. Kanapickienė). Ji pristatė O. Baliukienės kūrinį „Kai skamba muzika“. (daugiau apie tai skaitykite rajoniniame laikraštyje „Auksinė varpa“. – 2017, vasario 11, p. 7.).

Ir geri norai gali pakenkti. ...daug emocijų sukėlė stirna, kuri dienos metu buvo priklydusi tiesiog į „Žemynos“ mokyklos teritoriją. Gyvūnas nors ir sukėlė džiaugsmo vaikams, kėlė grėsmę ir sau, ir kitiems – prie pat triukšminga gatvė, pasimetusi stirna gali sukelti avaringą situaciją, susižeisti pats. Stirniukas buvo saugiai išgabentas iš mokyklos teritorijos, aplinkosaugininkai pasimetusį gyvūną išvežė į natūralią jo aplinką – mišką (apie tai daugiau skaitykite „Auksinėje varpoje“. -  2017, sausio 28, p. 5.).

 

Paminėta laisvės gynėjų diena. Sausio 13d. rajono įstaigos, įmonės, organizacijos bei gyventojai dalyvavo akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. „Žemynos“ pagrindinė mokykla taip pat dalyvavo šioje akcijoje (daugiau skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2017, sausio 21, p.3.).

 „Kiekvienas turėjome savo barikadą...“. nepriklausomybės ir laisvės gynėjams sausio 13 – oji sugrąžino įvykius, sukrėtusius tautą prieš dvidešimt šešerius metus... Laisvės gynėjų dienos šventė įgavo kitokią atmosferą Kultūros centre, kur „Žemynos“ pagrindinės mokyklos mokinių piešiniai pasakojo apie mergaitę ir tanką (daugiau skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2017, sausio 21, p. 2.).

 Meilė vaikams – tvirtos šeimos ir valstybės pamatas. Kiekvienas vaikas turi savo emocijų kraitelę, iš kurios jis semiasi stiprybės pačiomis sunkiausiomis vaikystės ir paauglystės dienomis. Mes, suaugusieji, turime kraitelę papildyti (daugiau apie tai sužinosite perskaitę „Žemynos“ pagrindinės mokyklos mokytojos Genovaitės Zarakauskienės straipsnį „Auksinėje varpoje“. – 2017, sausio 18, p. 3.).

 

Ne tik dainuoti. Antrus mokslo metus kai Linkuvos gimnazijoje ir „Žemynos“ pagrindinėje mokykloje, vykdomos vaikų vokalo ugdymo programos „Lašas po lašo“ (laisvoji mokytoja Vaiva Klupšienė) ir „Vaikai žaidžia – dainos skamba“ (laisvoji mokytoja Genė Četkauskienė (apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2017, sausio 11, p. 3. ).

 

Scenoje – „Sniego karalienės“ šėlsmas. Pakruojo „Žemynos“ mokyklos mažieji artistai šventiškai sekė Hanso Kristiano Anderseno pasaką „Sniego karalienė“ (daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2017, sausio 7, p. 3.).

 ♦

Metų šventėje – Kalėdinių angelų sąskrydis. Kalėdiniai angelai Pakruojo kultūros centre sutikti su dangiška Vytauto Lukošiūno fleitos muzika, su angeliškais mažųjų žemyniečių ir „Atžalyno“ gimnazijos vaikinų ansamblio dainų posmais...(apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, gruodžio 31, p. 2.).

 ♦

Negęstantis jaunimo žvaigždynas. Pakruojo padangėje švytinčių žvaigždžių rate – Greta Gaubytė – tikra fortepiono virtuozė. Ji „Žemynos“ pagrindinės ir Juozo Pakalnio muzikos  mokyklos moksleivė (daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, gruodžio 28, p. 2.).

 ♦

 „Didžiausias pasaulyje džiaugsmas – dalintis...“ – Pakruojo „Žemynos“ pagrindinė mokykla gruodžio 15 dieną pakvietė visus dalyvauti Gerumo akcijos koncerte (apie tai skaitykite Simonos Lipskytės straipsnyje „Auksinėje varpoje “. – 2016, gruodžio 10, p. 1.).

 ♦

„Kompozitoriaus 100 – mečiui – paroda ir muzika“. – 2016 metai seimo paskelbti Juliaus Juzeliūno metais. Jie dedikuojami žymiam šalies kompozitoriui, kraštiečiui. Renginyje dalyvavo ir mūsų mokyklos moksleiviai. Kompozitoriaus kūrybos puslapius atvertė ir Pakruojo Pakalnio muzikos mokyklos pianistė Ema Stakutytė, Patricija Geležėlytė ir Greta Gaubytė. Moksleives koncertui parengė mokytoja  Natalija Chrapačienė (daugiau apie tai skaitykite N. Nilytės straipsnyje „Auksinėje varpoje“. – 2016, gruodžio 10, p. 3,5.).

 ♦

„Baigiantis metams norisi visiems pasakyti Ačiū“. – LPD Pakruojo skyriaus pirmininkės Janinos Dirbanauskienės straipsnyje prisimenant nuveiktus metų darbus padėkos žodis tartas ir „Žemynos“ pagrindinės  mokyklos mokytojai, jaunųjų miško bičiulių būrelio vadovei Aidai Čepulienei (apie tai plačiau skaitykite Auksinėje varpoje . – 2016, gruodžio 3, p. 3.).

 ♦

„Auga gražūs žmonės“ – straipsnyje Reda Jėčiūtė sako ačiū talkininkams, mūsų mokyklos mokinukams – Kevinui ir Aurelijui, mokytojų  Genutės Zarakauskienės ir Daivos Damauskienės ugdytiniams (daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“ . – 2016, lapkričio 26, p. 2.).

 ♦

 „Jaunųjų talentų kūryba: melodinga, spalvinga, turtinanti...“ Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos jaunųjų talentų būryje ir mūsų „Žemynos“ pagrindinės mokyklos moksleiviai: Gustė Kazėnaitė, Ema Stakutytė, Patricija Geležėlytė,  Greta Gaubytė...(apie tai plačiau skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, lapkričio 23, p. 3.).

 ♦      

„Gyvenimo bandymuose slypi sėkmė“ .  „Žemynos“ pagrindinės mokyklos mokytoja Genovaitė Zarakauskienė savo straipsnyje sako, kad „reikėtų kiekvienam – ir mažam, ir suaugusiam suprasti, kad kartais pralaimėti yra gerai ir taip atsitinka visiems. Nei vienas įžymus žmogus neišvengė pralaimėjimų ir nusivylimų kartėlio. Visų jų kelias į sėkmę buvo grįstas nesėkmėmis, tačiau viską lėmė tai, kad jie tomis nesėkmėmis pasinaudojo...“ (apie tai plačiau skaitykite „Auksinėje varpoje “. – 2016, lapkričio 12, p. 7.).

 ♦    

„Svajonių sodybos – mokinių maketuose“ . Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos mokinių darbeliai – išsvajotos sodybos išrikiuotos Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje, vaikų literatūros sektoriaus parengtoje parodoje...(apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, lapkričio 9, p.3.).

 ♦    

„Komiksų piešimo dirbtuvėse – Žemyniečiai“. Viena žymiausių Lietuvos komiksų kūrėjų – Miglė Anušauskaitė – žurnalistė... „Žemynos“ pagrindinės mokyklos moksleivius nuteikė smagiems potyriams ir linksmoms  istorijoms...(apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, lapkričio 5, p. 5.).

 ♦    

 „Žemyna ugdo futbolo talentus“.Rajoninėse mažojo futbolo pirmenybėse jaunieji „Žemynos“ pagrindinės mokyklos futbolininkai iškovojo 1 – ąją vietą(daugiau skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, spalio 29, p. 6.).

 ♦

„Pakruojiečių žingsniai į skaitmeninę erą“.Pirmojoje internetinių svetainių kūrimo pamokoje – aktyviausių moksleivių tarpe ir „Žemynos“ pagrindinės mokyklos mokiniai. Pijų Belecką į šį užsiėmimą Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje palydėjo mama (daugiau skaitykite Algio Padoros straipsnyje „Auksinėje varpoje“. – 2016, spalio 29,  p.7.).

„Kakės Makės namai – Pakruojyje“. Vaikiškų knygų autorė, iliustratorė Lina Žūtautė susitiko su žemyniečiais ketvirtokais (apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, spalio 16, p. 2.).

„Bėgu – gyvenu!“. Rudens spalvomis žėrinčiais Pakruojo dvaro takais skuodė beveik pusė tūkstančio bėgimo mėgėjų. Jų tarpe ir „Žemynos“ pagrindinės mokyklos sporto entuziastai (apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, spalio 15, p. 4.).

„Akmenėliai nenuimami, vardai neužmirštami...“.  Prie žydų genocido aukų kapų Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos penktokai ant niekam nieko blogo nepadariusių žmonių, buvusių miestelio gyventojų kapų (pagal žydų tradicijas dedamos ne gėlės, bet paprasti akmenėliai) išrikiavo lauko riedulėlius, perskaitydami ant jų išrašytus vardus: Fridas,... (daugiau skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, rugsėjo 28, p. 2.).

 „Tai bent pomidorai!“. „Žemynos“ pagrindinės mokyklos septintos klasės mokinė Uršulė Galvanauskaitė užaugino didžiulius pomidorus (apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, rugsėjo 24, p. 3.).

„Trasoje – „sparnuotieji“ dviratininkai“. Pakruojo mažųjų dviračių trasoje šešios dešimtys sportininkų lenktyniavo BMX čempionato etape. „Žemynos“ pagrindinės mokyklos moksleivis Austėjus Vencius -  čempionato nugalėtojų tarpe (apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, rugsėjo 24, p. 4.).

„Rugsėjo saulės nušviesti“. Rugsėjo pirmosios rytą Pakruojyje šturmavo būriai pažinimo džiaugsmui  susitelkusių mergaičių ir berniukų. „Žemynos“ pagrindinės mokyklos kieme Mokslo ir žinių šventės dalyvius sveikino užrašas „Sveiki sugrįžę!“ (daugiau apie rugsėjo 1 - osios šventę skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, rugsėjo 3, p. 2.).

„Edita dūzgia kaip bitutė...“. Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja, mylima ir gerbiama ne tik kolegų, bet ir mažųjų pakruojiečių (daugiau skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, rugsėjo 3, p. 2.).

„Visiems linkiu prasmingų naujų mokslo metų“. Pakruojietė Ema Stakutytė šią rugsėjo pirmąją „Žemynos“ pagrindinėje mokykloje atvėrė 6 – os klasės duris, Juozo Pakalnio muzikos mokykloje bus 5 – okė. Ema kartu su savo mokytoja Natalija Chrapačiene dalyvavo tarptautiniuose konkursuose Italijoje ir Vokietijoje (daugiau  apie mūsų mokyklos moksleivę skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, rugsėjo 3, p. 3.).

„Kamilė -  aktyviausia skaitytoja“. „Žemynos“ pagrindinės mokyklos moksleivė Kamilė Račkauskaitė jau nuo šešerių skaito knygas. Skaitymas – įdomiausias Kamilės užsiėmimas. Gegužę Kamilė pabūvojo Seime Bibliotekų metams skirtame minėjimo renginyje (daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“ . – 2016, rugpjūčio 27, p. 3.).

 „Seime apdovanotos aktyviausios skaitytojos“. Lietuvos Respublikos Seimas pakvietė šalies bibliotekas išrinkti aktyviausius 2015 metų skaitytojus. Istorinėje Kovo 11 – osios Akto salėje pagerbta ir mūsų mokyklos 4 a klasės moksleivė Kamilė Račkauskaitė (daugiau apie tai skaitykite Juditos Jereckienės straipsnyje, „Auksinėje varpoje“. – 2016, birželio 4, p. 3.).

„Prie Kruojos „Skrajojantys“ dviratininkai atidarė sezoną“. Savaitgalį prie Kruojos BMX mažųjų dviračių trasoje sezono atidaryme varžėsi per 60 dviratininkų. Trylikos metų mergaičių takelyje – nepralenkiama ir taure bei medaliu apdovanota „Žemynos“ pagrindinės mokyklos moksleivė Gabija Rimkutė (daugiau apie varžybas skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, gegužės 25, p. 3.).

„Atžalyno“ ir „Žemynos“ futbolininkams – bronza“. Šiauliuose, Gytarių dirbtinės dangos futbolo finalinėse apskrities žaidynėse „GOLAS – 2016“ tarp šešių apskrities savivaldybių jaunieji „Žemynos“ futbolininkai iškovojo garbingą 3 – iąją vietą (daugiau skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, gegužės 25, p. 3.).

„Menas dvasiniam ugdymui, atsivėrimui...“. Tradicinių parodų organizatoriaus, „Žemynos“ pagrindinės mokyklos direktoriaus dariaus Ramono pastebėjimu, parodoje – daug džiugesio, iniciatyvos, todėl tikimasi sulaukti ir dvidešimtosios šventės...(daugiau skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, gegužės 21, p. 4.).

„Lenktynininkams Petrašiūnuose – purvo vonios, žiūrovams – adrenalinas“. Petrašiūnų trasoje vykęs Lietuvos motokroso sporto federacijos čempionato antrasis etapas tapo neeiliniu meistriškumo egzaminu. Aplenkęs kaimyninės Latvijos ir mūsų šalies lenktynininkus 125 cc motociklų grupėje, pergalę šventė Pakruojo „Robūstos“ klubo sportininkas, „Žemynos“ pagrindinės mokyklos moksleivis Arnas Milevičius (daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, gegužės 18, p. 3.).

„Petrašiūnų trasoje lenktyniaus „Žemynos“ moksleivis“. Kartui su geriausiais Lietuvos, Latvijos, Ukrainos ir Rusijos sportininkais Petrašiūnuose rungtyniaus ir „Žemynos“ pagrindinės mokyklos moksleivis  Arnas Milevičius...(apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, gegužės 7, p. 4.).

„Golo“ turnyro nugalėtojai – „Žemynos“ ir „Atžalyno“ futbolininkai!“. Didžiausių Baltijos šalyse mioksleivių futbolo žaidynių „GOLAS“ tradicijos tęsiasi. Šiose varžybose šauniai pasirodė jaunieji „Žemynos“ futbolininkai (daugiau apie tai  skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, gegužės 7, p. 5.).  

„Europos diena – su muzika, aitvarais ir šachmatais“. Gegužės 6 – ąją dieną Europos gimtadienio proga savivaldybės fojė kviečiama pasigrožėti Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos dailės mokytojos Jurgitos Lazickienės vadovaujamų gražiadarbių paveikslų paroda, sukurta iš audinio skiaučių (apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, gegužės 4, p. 2.).

„Dainuokime ir balsuokime iki gegužės 1 – osios!“. Vienuoliktame Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ koncerte dainavo ir Pakruuojo „Žemynos“ pagrindinės bei Juozo Pakalnio muzikos mokyklų moksleivė Austėja Dumbrytė (apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, balandžio 27, p. 3.).

„Pradinukai – „šviesoforo“ konkurse“. Pakruojo „Žemynos“ pagrindinėje mokykloje „Šviesoforo“ konkurse dalyvavo rajono pradinių klasių moksleivių komandos. Trečiąją vietą užėmė žemyniečiai...(apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, balandžio 20, p. 1.).

„Ateities miškui – gamtos bičiulių ir miškininkų giesmė“. –Aplinkos apsaugos ministerijos inicijuotoje Nacionalinėje miško sodinimo talkoje kartu su krykštaujančiomis mokinukėmis – „Uosiukų“ būrelio bičiulėmis Gerda Bertulyte ir jos bendraklase Vanesa Juzeliūnaite darbavosi rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Marius Senulis, „Žemynos“ pagrindinės mokyklos pedagogės Diana Katilienė, Aida Čepulienė ir Irena Albavičienė (daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, balandžio 20, p. 2.).

 ♦

 „Kiek inžinierių užaugs iš robotų konstruotojų“. 2010 metais „Rotary“ klubo iniciatyva pradėtas įgyvendinti ir iki šiol tebesitęsiantis projektas „Rotary lego robotai“. Tais metais pakruojiečių bičiulis iš Mariestado Lars Nolberger atvežė į Pakruojį du komplektus lego robotų, kurių vienas atiteko „Žemynos“ pagrindinei mokyklai...(apie tai daugiau skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, balandžio 16, p. 2.).

„Varžėsi jaunieji matematikai“. Balandžio 7 dieną „Žemynos“ pagrindinėje mokykloje įvyko 22 – oji Panevėžio krašto matematikos olimpiada, kur varžėsi net 140 mokinių iš Panevėžio, Pasvalio, Kupiškio, Biržų, Rokiškio ir Pakruojo rajonų. Mūsų mokyklos 5 klasės mokinė Aistė Lukošiūtė pelnė išminčiaus titulą...(daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, balandžio 16, p. 2.).

„Tarptautinė vaikiškos knygos šventė“. Balandžio 2 dieną Juozo Pakalnio muzikos mokykloje vyko rajoninis renginys, skirtas Tarptautinei vaikiškos knygos dienai. Pakruojo rajono mokyklų bibliotekininkų metodinis būrelis organizavo šį renginį , norėdami pagerbti  ištikimiausius  knygų bičiulius. Renginį organizavo ir vedė būrelio pirmininkės pavaduotoja, „Žemynos“ pagrindinės mokyklos bibliotekininkė... (apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, balandžio 16, p. 5.).

 ♦

„ Meilė keičia pasaulį“. Šeduvos gimnazijoje jau aštuntąjį kartą vyko prancūziškų dainų festivalis „Lamour change le monde!“. Pakruojo „Žemynos“ pagrindinė mokykla ir „Atžalyno“ bei Linkuvos gimnazijos – nuolatinės šio festivalio dalyvės (daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, balandžio 2, p. 2.).

„Pakruojo verslo informacijos centro iniciatyvos“. Kovo 21 dieną Pakruojo dvare paminėta Žemės diena. Inkilų kėlimo šventėje dalyvavo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos jaunųjų miško bičiulių būrelis „Uosiukai“ (apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, kovo 26, p. 4.).

„Pakruojis – žemės centras“. Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos aštuntokų iškelta vėliava skelbė artėjančią Žemės dieną, pavasario lygiadienį (daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, kovo 23, p. 2. ).

„Tėvynės meilės mokėmės iš protėvių išgyvenimų“. Pakruojo „Žemynos“ pagrindinėje mokykloje 3a ir 3b klasės mokiniams vyko lietuvių k. ir muzikos integruota pamoka. Mokiniai susitiko su tremtinių klubo Pakruojo skyriaus nariais. Pamoką vedė  klubo vadovė Zita Vėžienė (apie tai daugiau skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, kovo 23, p. 3.).

„Visų gražiausias žiedas“. Pakruojo kultūros centre popietėje moteris, močiutes , mamas ir Lietuvą sveikino „Saulutės“ vaikų lopšelio – darželio „Pelėdžiukų“ grupė, Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos auklėtiniai. Pianinu skambino ir „Žemynos“ pagrindinės mokyklos šalies jaunųjų pianistų konkurso „Jaunieji virtuozai“ laureatė Ema Stakutytė (daugiau skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, kovo 19, p. 3.).

Pakruojo pedagogai nusprendė nestreikuoti. Pakruojo „Žemynos“ pagrindinėje mokykloje pedagogų profsąjunga veikia ketvertą metų. Dalyvauti streike ar ne - sprendė kiekvinas už save...(daugiau apie tai skaitykite „Pakruojo krašte“. - 2016, vasario 26, p.2.).

Moksleiviams - apie saugumą ir atsakomybę. Prevencijos poskyrio tyrėjai Jolita Tarbūnienė, Jurgita Bialoglobė ir Eligijus  Krūminas Linkuvos gimnazijos, Pakruojo „Žemynos“ bei Lyygumų pagrindinėse mokyklose organizavo prevencines paskaitas - diskusijas temomis „Patyčios. Nebūkime abejingi“ ir „Saugus internetas“ (daugiau apie tai skaitykite „Pakruojo krašte“. - 2016, vasario 19, p. 2.).

Klounai ir drambliai - namų puošmena. Didžiąją dalį ponios Dalės Gurkšnienės surinktos klounų kolekcijos dabar galima išvysti Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos bibliotekoje. Čia eksponuojama 80 klounų...(daugiau apie tai skaitykite „Pakruojo krašte“.- 2016, vasario 19, p. 1,4.).

„Dainų dainelė 2016“ – televizijos eteryje!Ir šiemet geriausius „Dainų dainelės“ dalyvius rodys nacionalinė televizija, o mūsų rajoną prezentuos net keturi pasirodymai , kurių tarpe ir mūsų mokyklos moksleivės Austėjos Dumbrytės pasirodymas (plačiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, vasario 13,  p. 4.).

♦ 

Raiškiojo žodžio mylėtojai. Rajono moksleiviai kūrė šventę. Nelengva išmokti žodį, jį atskleisti ir džiaugtis. Literatūrines kompozicijas kurianti „Žemynos“ pagrindinės mokyklos lituanistė Rūta Stuogienė meninio žodžio šventėje nenusivylė (plačiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, vasario 10, p. 2.).

 

Policijoje „Žemynos“ antrokai. Rajono policijos komisariate svečiavosi Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos antrų klasių mokiniai. (daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, vasario 10, p.3.).

 Išdrįsti ir drąsiai keliauti!. Keliauti toliau ir stebėti skaitytoją savąja kūryba Laimutei Černiauskienei linkėjo Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos lituanistė Regina Gasparavičienė, antrąją pašvitinietės poezijos rinktinę „Keliaujantys“ susiedama su kukliai įvardinta pirmąja - „išdrįsti“ (daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“ - 2016, vasario 6. p. 2.).

Tarptautinė konferencija „Žemynoje“: su vaikais – viena širdimi... Pirmąkart „Žemynos“ pagrindinėje mokykloje surengta tarptautinė konferencija – „Netradiciniai ugdymo metodai jaunų žmonių socialinių kompetencijų ugdyme“ – išskirtinis įvykis krašto ir Lietuvos pedagogams. Renginio dalyviai – Vokietijos Holdorfo „Carito“ atstovai, Šiaulių miesto bei rajono, Kriukų ir Joniškio „Saulės“ pagrindinių mokyklų, Šiluvos bei Rokiškio gimnazijų, kitų vietovių socialiniai pedagogai, psichologai (daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, vasario 3, p. 1.).

 

Sėkmės zoniniame ture! Atstovauti sausio 22 dieną Akmenėje vyksiančiame zoniniame ture komisija atrinko ir „Žemynos“ pagrindinės mokyklos trečiokų duetą – Eveliną Paslavičiūtę ir Eretą Stankūną(mokytoja Genė Četkauskienė, koncertmeisterė Svajonė Geležėlienė) bei Austėją Dumbrytę, kuri mokosi ne tik „Žemynos“ pagrindinėje mokykloje, bet ir yra Juozo Pakalnio muzikos mokyklos solistė (vadovė Sandra Vaitiekūnienė, koncertmeisterė Svajonė Geležėlienė)(daugiau apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, sausio 20, p. 3.).

 ♦

Skambi Betliejaus žvaigždė. Gražiausias Kalėdų dvasią  šlovinančias dainas ir giesmes Pakruojo šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje dovanojo Linkuvos ir Žeimelio gimnazijų, Rozalimo, Lygumų, Klovainių, Balsių ir „Žemynos“ pagrindinių mokyklų jaunieji dainininkai. Šiai rajono mokyklų ir ansamblių šventei visus atlikėjus subūrė „Žemynos“ pagrindinės mokyklos mokytoja Genė Četkauskienė (apie tai skaitykite „Auksinėje varpoje“. – 2016, sausio 6, p. 3.).

 

♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦

  Renginiai

         2017 - 2018 m.m.

„ Mažieji smalsučiai antpirščių parodoje“

„ Bibliotekoje net antpirščių kolekcija“

6B klasės kūrybiniai darbai“

Vaikų knygos diena bvaikų erdvėje“

 „Geriausiems skaitytojams - dovana“

„Dešimtokai - profesinio veiklinimo dalyviai“

„Jau įsibėgėjo Frankofonijos savaitė“

♦ „Tarptautinė Frankofonijos diena“

„Pelenės batukų kolekcija“

 „Rankų darbo fantastinės knygelės“

        2016 - 2017 m.m.

 

♦ „Mieli knygų bičiuliai“

♦ „ Bibliotekoje Pauliaus Bruniaus lankstiniai“

„ Tolerancijos diena“

„Gamtos grožis erdvėje“

Paroda“

 

  „Gimę antram gyvenimui“

♦ Knygos šventė mokykloje

♦ Pagerbti jaunieji skaitytojai

♦ Draugystės seminaras bibliotekininkams

♦ Plakatuose perskaitytos knygos

♦ Apdovanoti prancūzų kalbos konkursų nugalėtojai

„Pažintis su prancūzišku menu“

♦ „Prancūzija, aš myliu viską Tavyje...“

♦ „Gimę antram gyvenimui“

♦ „Pomėgių mugėje“ pašto ženklų kolekcija“

♦ Mūsų „Knygų Kalėdos“

♦ „Šventinė knygų paroda“

♦ „Pomėgių mugėje“ viešėjo kolekcionierė“

♦ „Jei būčiau SIUVĖJAS“

♦ „Pomėgių mugėje“ TRINTUKAI“

♦ „Pirmokų ekskursija bibliotekoje“

♦ „Seminaras mokyklų bibliotekininkams“

♦ „Knygų Kalėdos: knygos, kurios keičia gyvenimą“

♦ „Mes kitokios“

♦ „Mažos mašinėlės“

♦ „Bibliotekininkų konferencijoje“

     2015 - 2016 m.m.

  Svečiuose vaikų rašytoja

 Vasario 16-oji

  ♦ Čia įdėjau daugiausia širdies

  ♦ Šv. Valentinas - visų mylinčiųjų globėjas

      2014 - 2015 m.m.

  Konkursas „Kalėdų belaukiant“

 ♦ Kalėdiniai pasakų skaitymai

 ♦ Pomėgių mugėje viešnia

 ♦ Ekskursija pirmokams

 ♦ Markas Tvenas - amerikiečių vaikų rašytojas

 ♦ Knygų Kalėdos

 ♦ Bibliotekoje atvirukų paroda

 ♦ Mažųjų herojų keliais

 ♦ Parodėlė Europos dienai

 ♦ Parodos „Mielas knygos skirtukas“ atidarymas

 ♦ Fondo „Švieskime vaikus“ dovanos

 ♦ Su gimimo diena, Europa!

 ♦ Viktorina „Pažįstu gamtą“

 ♦ „Tarpukario leidiniai“

 ♦ „Pomėgių mugėje kaukės“

 ♦ „Tarpukario Pakruojis“

 ♦ Aš myliu Lietuvą

 ♦ „Vaikystės pasaulio sūkuryje“

 ♦ Pasitikome Naujus Metus

 ♦ Kelionė į Vilniaus Nacionalinę biblioteką

 ♦ Paroda jautrios sielos poetei 

 ♦ Ieškojęs tobulumo 

 ♦ Pomėgių mugėje“

 ♦ Kraštiečio atminimui 

 ♦ Įspūdingas būrelio „Draugauju su knyga“ susitikimas 

 ♦ Vadovėliai iš praeities