„Laisvės kelionė“. Išvyka į Vilnių

         Vis dar dalyvaujame žaidime „Laisvės kelionė“! Tačiau šį kartą į Vilnių važiavome ne užduoties atlikti, o pasisvečiuoti, nes laimėjome balandžio mėnesio prizą - ekskursiją Valstybės pažinimo centre. Kadangi išsiruošėme į tolimą kelionę, pavaduotoja Aida Stakutienė pasiūlė dar apsilankyti Pinigų muziejuje ir Prezidentūroje.

          Valstybės pažinimo centre susipažinome su esminiais valstybės elementais: teritorija, gyventojais, valstybės institucijomis ir jų funkcijomis, aptarėme savo, kaip Lietuvos piliečių, teises ir pareigas, „matavomės“ savo pilietiškumą, apžiūrėjome užsienio šalių vadovų dovanas Lietuvos Prezidentams. Ir tai tik maža dalis to, ką mes pamatėme, išgirdome, sužinojome Valstybės pažinimo centre.

          Pinigų muziejuje gidė mums pasakojo pinigų istoriją – sužinojome, kaip atrodė pirmieji pinigai, kur atsirado popieriniai vienpusiai pinigai, kiek svėrė didžiausia moneta, kodėl lietuviai savo pinigus norėjo pavadinti muštiniais... Apžiūrėjome įvairių valstybių pinigus, pasidarėme knygos žymeklius su monetos ženklu, netgi apsiskaičiavome, kiek kainuotumėme, jeigu būtume auksiniai, sidabriniai ar pagaminti iš platinos. Pabaigoje dalyvavome žaidime ir gavome dovanų – banknotą, ant kurio išspausdinta mūsų nuotrauka. Muziejuje būtume praleidę ir daugiau laiko, tačiau jau reikėjo skubėti į Prezidentūrą.

            Prezidentūroje mus pasitiko apsauginis ir, patikrinęs visų dokumentus, įleido į vidų. Kartu su gide apžiūrėjome kambarius, kuriuose vyksta Prezidentės susitikimai su užsienio valstybių delegacijomis ar  įvairių Lietuvos institucijų atstovais, buvome Prezidentės darbo kambaryje, grožėjomės Baltąja sale. Buvo įdomu pamatyti įvairias dovanas, kurias Lietuvos Prezidentams dovanojo įvairių valstybių vadovai.

            Kelionė buvo puiki!  Dėkojame mokyklai už autobusą, pavaduotojai A. Stakutienei už ekskursijų organizavimą, vairuotojui Laimučiui už tai, kad pildė visus mūsų norus.

                     

         8b kl. mokiniai, auklėtoja Regina Gasparavičienė, istorijos mokytojas Juozas Vėdaras